برای اینکه یک سایت داشته باشیم به چند چیز اصلی نیاز داریم که در این مقاله به معرفی آنها می پردازیم.

هدف شما

هدف داشتن سایت
انتخاب هدف از داشتن سایت مهمتر از ایجاد آن است. هدف باید مشخص شود تا در راستای آن شروع به کار و در آخر به موفقیت رسید. باید مشخص کنید از چه کاری میخواهید انجام دهید و سایت شما مربوط به چه فعالیتی است؟

نام دامین

مانند خریدن یک خانه یا دفتر کاری و یا شرکت ، در ابتدا باید آدرس برای آن ایجاد کرد که با مراجعه به آن دیگران بتوانند به آن محل وارد شوند .هر چه این آدرس سر راست تر باشد و مناسبتر باشد و به خیابان اصلی نزدیک تر باشد ، مشتری شما راحتتر  شرکت شما را پیدا خواهد کرد، دایمن نیز به همین صورت است و هرچقدر نام دامین به نوع کار و یا هدف نزدیکتر باشد و کوتاهتر باشد ، در ذهن دیگران راحتتر می ماند و در لیست نتایج موتورهای جستجو بیشتر نمایان می شود و بازدید کننده شما بیشتر می شود و شما را به هدفتان نزدیکتر می کند.

انتخاب نام دامنه

انتخاب میزبان سایت

هاست
حال با داشتن یک آدرس باید خود خانه یا شرکت را داشته باشید !!! یعنی از نظر فیریکی باید محلی برای ایجاد ساختمان و دفتر ها و مراکز داشته باشید . پس شما باید فضایی داشته باشید تا مصالح را روی آن بسازید و بالا ببرید . به اصطلاح به آن فضا هاست Host می گویند . شما می توانید هاست خود را به هر مقدار که می خواهید انتخاب کنید همانند زمین که با وسعت بیشتر هزینه بیشتری باید پرداخت کنید .

نکته ای که در مورد هاست باید به آن توجه کنید آن است که مقدار فضایی که برای هاست می گیرید باید متناسب با اهداف و مطالبی که در سایت می گذارید باشد . مثلا اگر سایت فقط متن باشد فضای کمتری احتیاج دارد اما اگر سایتی حاوی عکس و فایل هایی برای دانلود و یا فایلهای مختلف باشد فضای بیشتری احتیاج دارد.

پیاده سازی سایت

در این مرحله حال در آن مکان باید نسبت به نوع ساختمان ، مهندس پیمانکار با استفاده از مصالح مناسب ساختمانی با اتاق های مختلف برای کارایی شرکت بسازد . پس در اینجا باید طراحی و برنامه نویسی سایت را مد نظر داشت که سایت را با لینک های مورد نظر و صفحات داینامیک و استاتیک بسازد

پیاده سازی

ترویج سایت

پس از راه اندازی سایت شما می بایست به معرفی محصولات و یا خدمات خود بپردازید و به روش های مختلف مانند تبلیغات و یا بهینه سازی سایت باعث افزایش بازدید کننده از سایت خود شوید تا بتوانید به هدف مشخص شده خود برسید.

ارتقا سایت

 

 

 

تیم طراحی سبز در تمام این مراحل با مشاوره رایگان خود در کنار شما می ماند.