HTML5

HTML 5 :

HTML5 زبانی برای ساختن و ارائهٔ محتوا برای شبکه جهانی وب است، این پنجمین تجدید نظر از استاندارد HTML است . مهمترین مشکل طراحان وب سایت با فلش همواره عدم پشتیبانی مرورگرهای مطرح و سنگین بودن حجم این سایت ها بوده است . HTML5 با قابلیتهای فراوان خود تا حدودی توانسته این نیازها را برای هر چه پویا تر  کردن سایت فراهم کند.

CSS3CSS 3

CSS از سه حرف اول کلمات cascading style sheet گرفته شده است، زبان نشانه گذاری تحت وب که برای توصیف ظاهر و شکل یک وبسایت به مرورگر استفاده می شود.CSS 3 آخرین ورژن این زبان می باشد و قابلیت های زیادی برای زیبا ساختن ظاهر سایت ارائه کرده است.

javascriptJavascript :

جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت نویسی است که بیشتر با کد هایHTML در ارتباط است و دقیقا همانند کدهای HTML روی پلت فرم های مختلف اجرا می شود یا به عبارتی به وسیله مرورگر های وب interpret می شود.به وسیله این زبان میتوان بین کاربر و سایت ارتباط برقرار نمود و قابلیت های زیادی را برای صفحات وب ایجاد کرد و به هر چه پویا تر کردن سایت کمک کرد.

JqueryJquery :

جی‌ کوئری (jQuery) نسخه ۱,۵ یک کتابخانه جاوااسکریپت سبک وزن می ‌باشد که برای ساده کردن نوشتن اسکریپ‌ ها در اچ تی ام ال طراحی شده است. جی کوئری امروزه محبوبترین کتابخانه جاوااسکریپت در حال استفاده است. با کمک جی کوئری می توان حرکات انیمیشن استاندراد ایجاد کرد و نرم‌ افزارهای مبتنی بر AJAX را توسعه داد.

AJAXAjax :

ای‌جکس فناوری جدیدی است که تغییر محسوسی را در بارگزاری صفحات وب به وجود می‌آورد؛ به این ترتیب که به جای بارگذاری مجدد کل صفحه، فقط قسمتی تغییر می‌کند که قرار است اطلاعات جدید را به نمایش درآورد و کلیه عملیات ارسال اطلاعات و دریافت نتایج در پشت صحنه انجام می‌شود. در نتیجه هیچ‌گاه صفحه سفید و خالی وب در فواصل کنش و واکنش‌های هنگام کار با مرورگر دیده نمی‌شود و احساسی مشابه تجربه کار با یک نرم‌افزار دسکتاپ به کاربر دست می‌دهد.

PHPPHP :

یکی از پر طرفدارترین زبان ‌های برنامه نویسی متن باز است که بیشتر برای طراحی نرم افزار ‌های اینترنتی استفاده می شود. مشهورترین نرم‌افزارهای نوشته شده با پی ‌اچ ‌پی عبارت‌ اند از ، Mambo، Joomla، PHPNuke و MyBB. وب سایت های پر ترافیکی مانند فیس بوک با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر، ویکی پدیا و وردپرس نیز با پی اچ پی نوشته شده اند.

MYSQLMySQL :

یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت بانک اطلاعات‌ محسوب می‌شود. رقبای اصلی مای ‌اس ‌کیو ال، اس‌ کیو ال سرور مایکروسافت و پایگاه داده‌ اوراکل هستند. اگرچه سرعت و قدرت پردازش این رقبا بسیار بالاست اما کارائی بالا، هزینه پائین، در دسترس بودن کد اصلی مای اس کی ال، آن را به یک رقیب قدرتمند تبدیل کرده است.

Respansive :

طراحی ریسپانسیو تکنولوژی جدید است که سایت را برای ابعاد غیر متعارف گوشی های همراه و تبلت ها هماهنگ می کند

respansive